Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Pełnomocniczka Regionalna Kongresu Kobiet / Rzeszów 2019

 

 

MAGDALENA KORYL - aktywistka, działaczka obywatelska, ale przede wszystkim działaczka na rzecz inicjatyw kobiecych. Od 2015 roku Pełnomocniczka Stowarzyszenia Kongresu Kobiet na Podkarpaciu.
Przeszłość…
W 2015 roku zaangażowała się w serie szkoleń oraz działań związanych z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie wraz z Amnesty International. Do 2016 roku związana z polityką pełniąc m.in. funkcje sekretarza Partii Twój Ruch na Podkarpaciu, asystentki posła na Sejm z ramienia TR oraz SLD. W 2014 brała udział wyborach samorządowych do Rady Miasta Rzeszów.
Teraźniejszość…
Obecnie na Podkarpaciu współorganizuje Czarne Marsze Kobiet. Czynnie działała również na rzecz akcji  Ratujmy Kobiety. W grudniu 2017 roku była współorganizatorką spotkania z kobietami pt. Alimenty to nie prezenty na terenie Rzeszowa. Od 2017 roku działa na terenie Rzeszowa wraz z Podkarpacką Radą Programową Kobiet pracując nad wieloaspektowym polepszeniem sytuacji kobiet na Podkarpaciu. Cały czas pracuje na rzecz kobiet oraz dzieci doświadczonych przemocą (One Billion Rising – Nazywam się Miliard na Podkarpaciu 2017, 2018).
Przyszłość...
Uśmiechać się, nadal działać. Edukować i podejmować faktyczne działania, które polepszają sytuacje kobiet na Podkarpaciu.
Prywatnie…
Jak na prawdziwą Rzeszowiankę przystało pochodzi z jednej z najstarszych rzeszowskich rodzin kupieckich. Do rodzinnego miasta wróciła w 2012 roku po 22 latach spędzonych RPA. Właśnie w Afryce zdobyła ogromne doświadczenie, jako wolontariuszka w pracy z dziećmi pokrzywdzonymi przez los oraz dziećmi chorymi na HIV/AIDS. Doskonale zna smak
samotnego wychowania dzieci i borykania się z trudną niekiedy polską rzeczywistością. Obecnie pracuje w amerykańskiej firmie, gdzie spełnia się zawodowo.

Kontakt:

magdalenakoryl@gmail.com
tel. 608 353 718